CHARMkommittén

CHARMkommittén består av 18 drivna studenter som jobbar för att skapa en av Nordens ledande arbetsmarknadsmässor. Studenterna väljs in av Kårstyrelsen i april och går på sina ansvarsposter i juli. Arbetet pågår under hela läsåret och består av planering, utformning och genomförande av mässan.

Projektledare

Årets projektledare för CHARM heter Olof Svanberg. Han arbetar heltid i Chalmers Studentkår och har blivit tilldelad sin post av Chalmers Studentkårs fullmäktige. Han har huvudansvaret för mässan och fattar alla övergripande beslut. Han har även det ekonomiska ansvaret för projektet och har hand om alla samarbetsavtal. Utöver detta så inspirerar han och guidar de andra medlemmarna i CHARMkommittén mot det gemensamma målet om en extraordinär arbetsmarknadsmässa!

Olof Svanberg

Projektledare

pl@charm.chalmers.se
031-772 39 04

Marknadsföring

Marknadsföring ser till att CHARM har en klar och genomtänkt grafisk profil mot både studenter och företag. Detta innebär bland annat design av affischer, flyers, broschyrer, banderoller och – det viktigaste – CHARMkatalogen. Gruppen har även hand om hemsidan, sociala medier, kläder till kommittén m.m.

Klaudia Wybraniec

Gruppansvarig Marknadsföring

klaudia.wybraniec@charm.chalmers.se

Elin Blomberg

Kommunikationsansvarig

elin.blomberg@charm.chalmers.se

Gabriella Poplasen

Tryck- & kampanjsamordnare

gabriella.poplasen@charm.chalmers.se

Deimante Neimantaite

Designansvarig Katalog

deimante.neimantaite@charm.chalmers.se

Erik Tjärdahl

Designansvarig Kampanj

erik.tjardahl@charm.chalmers.se

Näringsliv & Event

Näringsliv & Event är ansvariga för att att kontakta alla potentiella utställare till mässan samt anordna alla CHARMevent.

Andrea Rodosi

Gruppansvarig Näringsliv & Event

andrea.rodosi@charm.chalmers.se

Sebastian Salinder

Företagseventansvarig

Sebastian.Salinder@charm.chalmers.se

Robert Hummerhielm

Anmälningssamordnare

robert.hummerhielm@charm.chalmers.se

Ivar Sonesson

Spons- och Infosamordnare

ivar.sonesson@charm.chalmers.se

Martin Eriksson

Mässeventansvarig

martin.eriksson@charm.chalmers.se

Emma Karlsson

Bankettansvarig

emma.karlsson2@charm.chalmers.se

Viktoria Hedlund

PR-Eventansvarig

viktoria.hedlund@charm.chalmers.se

Logistik & Service

Logistik & Service är ansvariga för all planering och allt det praktiska inför, under och efter mässan. Gruppen har till exempel hand om logistik, lounger, garderober, bokning av lokaler och rekrytering av värdar.

Freddy Abrahamsson

Gruppansvarig Logistik & Service

freddy.abrahamsson@charm.chalmers.se

Rebecka E Gustafsson

Rekryteringsansvarig

rebecka.gustafsson@charm.chalmers.se

Emil Lillieblad

Logistikansvarig

emil.lillieblad@charm.chalmers.se

Martin Raisse

Mässplaneringsansvarig

martin.raisse@charm.chalmers.se

Lili Rasko Nguyen

Serviceansvarig

lili.raskonguyen@charm.chalmers.se