CHARMkommittén

CHARMkommittén består av 17 drivna studenter som jobbar för att skapa en av Nordens ledande arbetsmarknadsmässor. Studenterna väljs in av Kårstyrelsen i april och går på sina ansvarsposter i juli. Arbetet pågår under hela läsåret och består av planering, utformning och genomförande av mässan.

Projektledare

Årets projektledare för CHARM heter Vania Khairallah. Hon arbetar heltid i Chalmers Studentkår och har blivit tilldelad sin post av Chalmers Studentkårs fullmäktige. Hon har huvudansvaret för mässan och fattar alla övergripande beslut. Hon har även det ekonomiska ansvaret för projektet och har hand om alla samarbetsavtal. Utöver detta så inspirerar hon och guidar de andra medlemmarna i CHARMkommittén mot det gemensamma målet om en extraordinär arbetsmarknadsmässa!

Vania Khairallah

Vania Khairallah

Projektledare

pl@charm.chalmers.se

Marknadsföring

Marknadsföring ser till att CHARM har en klar och genomtänkt grafisk profil mot både studenter och företag. Detta innebär bland annat design av affischer, flyers, broschyrer, banderoller och – det viktigaste – CHARMkatalogen. Gruppen har även hand om hemsidan, sociala medier, kläder till kommittén m.m.

David Nyström-Persson

David Nyström-Persson

Gruppansvarig Marknadsföring

david.nystrom-persson@charm.chalmers.se

Victoria Eidenvall

Victoria Eidenvall

Kommunikationsansvarig

victoria.eidenvall@charm.chalmers.se

Nicole Tran Luu

Nicole Tran Luu

Tryck- & kampanjsamordnare

nicole.tranluu@charm.chalmers.se

Annie Edvardsson

Annie Edvardsson

Designansvarig Katalog

annie.edvardsson@charm.chalmers.se

Elamin Hamid Elamin

Elamin Hamid Elamin

Designansvarig Kampanj

elamin.hamidelamin@charm.chalmers.se

Näringsliv & Event

Näringsliv & Event är ansvariga för att att kontakta alla potentiella utställare till mässan samt anordna alla CHARMevent.

Sven Gross

Sven Gross

Gruppansvarig Näringsliv & Event

sven.gross@charm.chalmers.se

Laura-Marie Kaese

Laura-Marie Kaese

Företagseventansvarig

laura-marie.kaese@charm.chalmers.se

Jim Collander

Jim Collander

Anmälningssamordnare

jim.collander@charm.chalmers.se

Hugo Göthberg

Hugo Göthberg

Spons- och Infosamordnare

hugo.gothberg@charm.chalmers.se

Sander Voorn

Sander Voorn

Mässeventansvarig

sander.voorn@charm.chalmers.se

Jesper Carlsson

Jesper Carlsson

PR-Eventansvarig

jesper.carlsson@charm.chalmers.se

Logistik & Service

Logistik & Service är ansvariga för all planering och allt det praktiska inför, under och efter mässan. Gruppen har till exempel hand om logistik, lounger, garderober, bokning av lokaler och rekrytering av värdar.

Olof Svanberg

Olof Svanberg

Gruppansvarig Logistik & Service

olof.svanberg@charm.chalmers.se

Gabriella Poplasen

Gabriella Poplasen

Rekryteringsansvarig

gabriella.poplasen@charm.chalmers.se

Josefine Stadig

Josefine Stadig

Logistikansvarig

josefine.stadig@charm.chalmers.se

Daniel Persson

Daniel Persson

Mässplaneringsansvarig

daniel.persson@charm.chalmers.se

Fanny Molander

Fanny Molander

Serviceansvarig

fanny.molander@charm.chalmers.se